Kategorie
Produkty z serii Apap bez recepty zawierają w składzie jednej tabletki 500 mg paracetamolu, substancji o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.
Tabletki Apap z paracetamolem (500 mg) można stosować podczas dolegliwości bólowych różnego pochodzenia. Wskazaniem do stosowania Apapu są np. ból głowy, ból mięśni i stawów, ból zęba, bóle menstruacyjne czy nerwobóle. Sprawdzają się również w przebiegu grypy oraz przeziębienia, którym towarzyszy gorączka. Działanie leku utrzymuje się od 4 do 6 godzin. Po kolejne dawki Apapu można sięgać do czterech razy na dobę. W przypadku osób dorosłych dopuszcza się jednorazowe przyjęcie dwóch tabletek leku jednocześnie.
Te popularne leki przeciwbólowe zawierają substancje aktywne o nieco odmiennym profilu działania. Zatem w jakich przypadkach sprawdzą się tabletki z ibuprofenem, a kiedy lepiej sięgać po te z paracetamolem?
Apap sprawdza się zarówno jako lek na ból głowy, pleców, bóle menstruacyjne, a także podczas przeziębienia i grypy, ponieważ skutecznie obniża gorączkę. Postaci tych produktów są dostosowane do potrzeb każdego pacjenta. Dlatego można tutaj znaleźć zarówno syrop na gorączkę dla dziecka z paracetamolem, jak i tabletki oraz saszetki dla dorosłych. Dzięki zawartości dodatkowych składników aktywnych, takich jak kofeina w linii Apap Extra, a także chlorowodorku difenhydraminy w serii Apap Noc, uzyskać można lepsze efekty działania. Leki te sprawdzają się w napięciowym bólu głowy oraz migrenie, a także kiedy dolegliwości bólowe wywołują bezsenność.
Leki Apap, zawierające w swoim składzie paracetamol, są uznawane za bezpieczne dla żołądka. Nie powodują uszkodzeń w obrębie śluzówki oraz mogą być przyjmowane bez jedzenia. Poza tym, kiedy zaistnieje potrzeba, Apap Junior w formie zawiesiny może być podawany dziecku już od pierwszych dni życia. Jest to lek bezpieczny również w ciąży oraz w okresie karmienia piersią, o ile w składzie preparatu znajduje się jedynie paracetamol.
Dla zachowania najlepszych efektów kuracji ważne jest przyjmowanie paracetamolu zgodnie z zaleceniami producenta. Zazwyczaj pacjenci sięgają po produkty Apap 3 razy na dobę, stosując jednorazowo pojedynczą bądź podwójną dawkę leku.
Pierwsze efekty działania po zastosowaniu Apapu pojawiają się już po 30 minutach. Przeciwbólowo leki te działają do 6 godzin, a przeciwgorączkowo nawet do 8 godzin. Dlatego zażycie kolejnej tabletki lub saszetki z paracetamolem nie powinno odbywać się częściej niż co 4 godziny.
Bez konsultacji z lekarzem kuracja przeciwbólowa lekiem Apap może trwać do 5 dni. Jeśli po tym czasie nie zaobserwuje się poprawy bądź całkowitego ustąpienia objawów warto udać się do specjalisty. W celu obniżenia gorączki tabletki marki Apap mogą być stosowane przez 3 dni.