pozostałe
Kategorie
popularne
Najczęstszą przyczyną oparzenia jest ekspozycja na zbyt wysoką temperaturę. W zależności od głębokości urazu wyróżniamy 4 stopnie oparzeń, różniące się wyglądem, czasem gojenia oraz sposobem leczenia. Jak prawidłowo postępować przy oparzeniach termicznych, a jak przy oparzeniach chemicznych i elektrycznych? Czym smarować oparzenia i jak odpowiednio dobrać opatrunek specjalistyczny do stanu ranu?
Homeopatia to metoda leczenia odbiegająca nieco od tradycyjnych środków farmakologicznych, które po zażyciu zwalczają męczące nas dolegliwości. Od lat ma ona grono swoich zwolenników, ale też przeciwników, którzy podważają jej skuteczność i porównują homeopatię do placebo. Dlaczego leczenie homeopatyczne, wykorzystujące substancje pochodzenia naturalnego, wywołuje tak skrajne reakcje wśród pacjentów i lekarzy? Czy jest to metoda bezpieczna i skutecznie zwalczająca chorobę u dzieci i dorosłych? Co trzeba wiedzieć zanim rozpocznie się leczenie z wykorzystaniem homeopatii? W artykule opracowanym przez naszego eksperta znaleźć można niezbędne informacje na temat tej niekonwencjonalnej lecz bardzo popularnej metody leczenia.
Wzdęcia, biegunki, zaparcia i dyskomfort - to tylko niektóre z symptomów często klasyfikowanych jako problemy trawienne. Jaka może być ich przyczyna? Czy może mieć to związek z rozrostem bakteryjnej flory jelitowej, znanej jako SIBO? Dokładne dane statystyczne nie są znane, ale szacuje się, że nawet 22% osób dorosłych może mieć problem z przerostem flory bakteryjnej i występowaniem typowych objawów SIBO. Dysfunkcja ta dotyczy również dużego odsetka dzieci. Jak wygląda diagnostyka i leczenie choroby? Jaką rolę odgrywa dieta w SIBO?
Z pewnością każda kobieta kilka razy w swoim życiu przerabiała kwestię infekcji intymnych. Czasem naprawdę niewiele potrzeba, aby doszło do zakażenia. Podczas podróży, po antybiotykoterapii, czy po wypadzie na basen, odczuwamy pieczenie i swędzenie. Jak ustrzec się przed zakażeniem, czy środki dostępne w aptece pomogą na infekcję, a może zawsze należy udać się do lekarza? Podpowiadamy jak radzić sobie z problemem i jak wybrać preparat.
Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi jest jedną z najczęstszych neurologicznych i psychiatrycznych przypadłości diagnozowanych u dzieci. Terapia tych zaburzeń jest złożona i obejmuje nie tylko psychoterapię czy farmakologiczne leczenie ADHD, ale również dietę i odpowiednią suplementację. Jakie niepokojące objawy powinny skłonić rodziców do szukania pomocy u neurologa czy psychiatry? Jak pomóc dziecku z ADHD i jakie składnik uzupełniać w jego codziennym menu?