Jest taka witamina, która czyni cuda. Choć doceniamy ją zwykle dopiero, gdy jesteśmy przeziębieni, to potrzebna jest na co dzień. Witamina C powoduje, że piękniejemy – mówi Wanda Baltaza, dietetyk kliniczny, ekspert medicare.pl.
pozostałe
Kategorie
popularne
Leki i Schorzenia › Nietrzymanie moczu › Wkładki Urologiczne |
Tytuł |
---|
Współpraca reklamowa |
O nas |
Portal rezerwacyjny Medicare.pl |
Jest taka witamina, która czyni cuda. Choć doceniamy ją zwykle dopiero, gdy jesteśmy przeziębieni, to potrzebna jest na co dzień. Witamina C powoduje, że piękniejemy – mówi Wanda Baltaza, dietetyk kliniczny, ekspert medicare.pl.
Zaburzenia uroginekologiczne jak nietrzymanie moczu czy też wypadanie narządów miednicy mniejszej to wstydliwy problem w znacznym stopniu utrudniający kobiecie codzienne funkcjonowanie. Coraz częściej panie szukają pomocy u specjalistów w tej dziedzinie do jakich niewątpliwie należy fizjoterapeutka uroginekologiczna. Dzięki swojej wiedzy jest on w stanie znaleźć nieinwazyjne rozwiązanie kobiecych problemów. W swojej pracy często wykorzystuje odpowiednio dobrany pessar. Czym jest pessaroterapia i jakie korzystne efekty można uzyskać dzięki jej wdrożeniu?
Fenyloketonuria (PKU) to jedna z częstszych wrodzonych wad metabolizmu. Występuje na świecie około 1:24000 urodzeń, co daje około 0,45 miliona osób, w Polsce 1:7000-1:8000. Fenyloketonuria jest chorobą uwarunkowaną jednogenowo, co oznacza, że do jej wystąpienia prowadzi uszkodzenie (mutacja) jednego genu. Jest to gen hydroksylazy fenyloalaniny (PAH), znajdujący się na chromosomie 12. Każdy człowiek posiada w swoim genomie (informacja genetyczna zawarta we wszystkich komórkach organizmu) 2 kopie tego samego genu – jedną od matki, drugą od ojca.
Kamica nerkowa to powszechna choroba dróg moczowych. Ponad dwukrotnie częściej występuje u mężczyzn niż u kobiet. Jakie są objawy kamieni nerkowych? Gdzie boli przy kamicy nerkowej? Kiedy wystarczająca jest doraźna pomoc i stosowanie leków uśmierzających ból, a kiedy konieczna jest interwencja urologiczna i leczenie zabiegowe?
Olej wiesiołkowy uważany jest za naturalny skarb wspomagający zdrowie kobiety. Jest on stosowany w celu łagodzenia różnorodnych objawów i leczenia wielu schorzeń. Na jego jakość w istotny sposób wpływa proces produkcji oraz przechowywanie oleju. Jak suplementacja olejem wiesiołkowym może wpływać na zdrowie i urodę? Kiedy warto wzbogacić dietę tym produktem? Jakie są przeciwwskazania oleju z wiesiołka?
Sucha i ziemista cera, sińce pod oczami, widoczne zmarszczki i ciągłe problemy ze skórą – co może być przyczyną? Stres! Istnieją jednak skuteczne sposoby, by niwelować jego objawy oraz przywrócić zdrowie, urodę i blask w oku – zapewnia ekspert medicare.pl.
Octenisept to marka, która należy do Schulke & Mayr GmBH. Oferuje leki bez recepty i wyroby medyczne, które pomagają na rany i uszkodzenia skóry. Zawierają bowiem oktenidynę – substancję, która zwalcza różnego rodzaju drobnoustroje. Octenisept skutecznie eliminuje bakterie, wirusy i grzyby. Działa stosunkowo szybko i nie powoduje pieczenia charakterystycznego dla wody utlenionej. W portfolio marki Octenisept znajduje się spray na rany, krem, żel i płyn do płukania jamy ustnej. Wszystkie produkty są dostępne bez recepty. Można je nabyć wyłącznie w aptekach.
Octenisept w sprayu stosuje się na rany i inne uszkodzenia skóry. Sprawdzi się w każdej domowej apteczce. Jest odpowiedni dla dzieci i dorosłych. Ma status leku dostępnego bez recepty. Spray Octenisept zwalcza bakterie, wirusy i grzyby wywołujące infekcje, ponieważ zawiera oktenidynę – substancję o szerokim spektrum działania. Można go używać na mniejsze i większe uszkodzenia skóry. Lekarze polecają spray Octenisept m.in. do odkażania ran pooperacyjnych. Wykazano, że oktenidyna nie tylko zwalcza różne przyczyny infekcji, ale też działa szybko. Jest bezbarwna i słynie z wysokiej tolerancji tkankowej. Octenisept w sprayu poleca się również na zastrzał palca, czyli na zakażenie gronkowcem złocistym, które obejmuje wał boczny paznokcia lub opuszkę palca.
Żel Octenisept ma za zadanie wspomóc gojenie ran i skaleczeń. Tworzy mokry opatrunek, który wspiera regenerację i odbudowę uszkodzonej skóry. Jednocześnie zapobiega jej zakażeniu, Żel Octenisept poleca się przy oparzeniach, drobnych otarciach, zadrapaniach, ranach pooperacyjnych, zabiegach ginekologicznych, odleżynach i wykwitach powstałych w wyniku ospy. Omawiany produkt zawiera oktenidynę i hydroksyetylocelulozę. Wspomniane połączenie doskonale oczyszcza rany, zwalcza ból i przyspiesza gojenie ran. Żel Octenisept cieszy się dużą popularnością wśród osób po zabiegach chirurgicznych. Zmniejsza bowiem ryzyko powstawania widocznych blizn.
Krem Octenisept stosuje się na podrażnioną skórę, która potrzebuje odbudowy, regeneracji i oczyszczenia. Uszkodzona stanowi bowiem otwarte wrota dla różnego rodzaju patogenów. Krem Octenisept wykazuje wszechstronne działanie. Jego stosowanie przyczynia się do nawilżenia, natłuszczenia, oczyszczenia, regeneracji i pielęgnacji skóry. Oktenidyna zwalcza potencjalne patogeny. Brak substancji zapachowych i sztucznych barwników zapobiega podrażnieniom oraz reakcjom alergicznym. Krem Octenisept poleca się na oparzenia słoneczne, termiczne, odleżyny. Sprawdzi się również u osób cierpiących na nietrzymanie moczu i poddanych radioterapii.
Płyn Octenisept stosuje się do codziennej higieny jamy ustnej. Zawiera oktenidynę, która skutecznie zwalcza bakterie, wirusy i grzyby. Zauważono, że płyn Octenisept zmniejsza liczbę bakterii w jamie ustnej i zapobiega odkładaniu płytki nazębnej. Jednocześnie chroni przed rozwojem paradontozy. Na jego korzyść przemawia miętowy smak. Płyn Octenisept rekomenduje się w sposób szczególny przy zabiegach stomatologicznych, noszeniu protez, aparatu ortodontycznego i nawracających infekcjach jamy ustnej.