pozostałe
Kategorie
popularne
pozostałe
Angina u dzieci bardzo często ma podłoże bakteryjne. Choroba zawsze wymaga konsultacji lekarskiej, a w celu jej kompletnego wyleczenia konieczny jest antybiotyk. Dlaczego angina to schorzenie którego nie można lekceważyć? Jakie daje powikłania i jak unikać zachorować? Wszystko co musisz wiedzieć o anginie u dzieci znajdziesz w artykule eksperta medicare.pl.
Nadchodzi wiosna, a z nią właściwe tej porze roku zwiększenie aktywności fizycznej. Super! Nic przyjemniejszego niż ruch na świeżym powietrzu, gdy świeci słońce i ptaki śpiewają… A co jeśli towarzyszy nam obawa o pojawienie się czy nasilenie dolegliwości układu ruchu, którego istotnym elementem są stawy?
Czy w Twoich kosmetykach na pewno nie ma takich składników jak: oleje mineralne i pochodne ropy naftowej, glikol propylenowy, parabeny, karbomery? Czy wiesz, o czym świadczą na opakowaniach kremów skróty: eko, bio, vege? Wyjaśnia ekspert medicare.pl.
Celiakia to choroba przewlekła i nieuleczalna, która bez wprowadzenia restrykcyjnej diety odczuwalnie pogarsza zdrowie fizyczne i psychiczne. Jak zdiagnozować celiakię i w jakich przypadkach nie ma konieczności wykonywania biopsji jelita cienkiego? Jak wygląda leczenie celiakii? Dowiedz się też, jak różnorodnie może objawiać się ta choroba i kto jest w największym stopniu narażony na jej wystąpienie!
Wielonienasycone kwasy tłuszczowe z rodziny omega-3 i omega-6 należą do składników pożywienia koniecznych do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego. To dzięki nim twój mózg pracuje sprawniej.
Dicopeg to wyrób medyczny, który przeciwdziała zaparciom i ułatwia wypróżnianie, wykorzystując do tego celu ciśnienie osmotyczne. Można podawać go dzieciom od 6. miesiąca życia. Dicopeg przynosi ulgę również osobom dorosłym, u których obserwuje się zaleganie treści pokarmowych.
Wspomniany produkt posiada właściwości przeczyszczające, dlatego należy zachować 2-godzinny odstęp między jego stosowaniem a rzyjmowaniem leków. Inaczej substancje aktywne z lekarstw nie zdążą się wchłonąć z przewodu pokarmowego. Ponadto zaleca się, aby zachować dłuższy odstęp między posiłkami a spożywaniem roztworu Dicopeg.
Omawiany wyrób medyczny zawiera substancje hydrofilowe, które przyciągają cząsteczki wody. W rezultacie zmiękczają stolec i przybliżają jego konsystencję do pasty, co ułatwia jego wydalanie z końcowego odcinka przewodu pokarmowego.
Zarówno Dicopeg dla dorosłych, jak i dla dzieci nie ulega fermentacji w jelitach. Zostaje wydalony z ustroju wraz z kałem w niezmienionej postaci. Wspomniany wyrób medyczny nie podrażnia błony śluzowej.
Po zażyciu roztworu Dicopeg większości osób udaje się wypróżnić w ciągu 1-3 dni. Jeśli zaparcie nie ustaje, należy skonsultować się z lekarzem, aby wykluczyć poważniejsze przyczyny zalegania treści pokarmowych w jelitach. Ponadto specjalista może zalecić zwiększenie spożycia Dicopeg.