pozostałe
Kategorie
popularne
pozostałe
Angina u dzieci bardzo często ma podłoże bakteryjne. Choroba zawsze wymaga konsultacji lekarskiej, a w celu jej kompletnego wyleczenia konieczny jest antybiotyk. Dlaczego angina to schorzenie którego nie można lekceważyć? Jakie daje powikłania i jak unikać zachorować? Wszystko co musisz wiedzieć o anginie u dzieci znajdziesz w artykule eksperta medicare.pl.
Nadchodzi wiosna, a z nią właściwe tej porze roku zwiększenie aktywności fizycznej. Super! Nic przyjemniejszego niż ruch na świeżym powietrzu, gdy świeci słońce i ptaki śpiewają… A co jeśli towarzyszy nam obawa o pojawienie się czy nasilenie dolegliwości układu ruchu, którego istotnym elementem są stawy?
Czy w Twoich kosmetykach na pewno nie ma takich składników jak: oleje mineralne i pochodne ropy naftowej, glikol propylenowy, parabeny, karbomery? Czy wiesz, o czym świadczą na opakowaniach kremów skróty: eko, bio, vege? Wyjaśnia ekspert medicare.pl.
Celiakia to choroba przewlekła i nieuleczalna, która bez wprowadzenia restrykcyjnej diety odczuwalnie pogarsza zdrowie fizyczne i psychiczne. Jak zdiagnozować celiakię i w jakich przypadkach nie ma konieczności wykonywania biopsji jelita cienkiego? Jak wygląda leczenie celiakii? Dowiedz się też, jak różnorodnie może objawiać się ta choroba i kto jest w największym stopniu narażony na jej wystąpienie!
Wielonienasycone kwasy tłuszczowe z rodziny omega-3 i omega-6 należą do składników pożywienia koniecznych do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego. To dzięki nim twój mózg pracuje sprawniej.
Wszystkie produkty Multilac są synbiotykami. Oznacza to, że łączą w sobie probiotyk z prebiotykiem. Zawierają żywe szczepy bakterii o udokumentowanych właściwościach prozdrowotnych i substancje, które stanowią dla nich pokarm, wspierając ich namnażanie. Synbiotyk Multilac wyróżnia się tym, że wykorzystano w nim opatentowaną technologię MURE. Dzięki niej szczepy bakterii wykazują większą odporność na oddziaływanie niekorzystnych czynników takich jak temperatura, sok żołądkowy, żółć i enzymy trawienne. W rezultacie docierają do jelit w postaci biologicznie aktywnej. Marka Multilac należy do USP Zdrowie.
Synbiotyk Multilac 60+ został opracowany z myślą o osobach powyżej 60. roku życia, które często ze względów zdrowotnych przyjmują wiele medykamentów. Niektóre z nich, w tym m.in. statyny, leki na cukrzycę i zgagę, wpływają negatywnie na mikrobiom. Na szczęście można wspomóc prawidłowe stosunki mikrobiologiczne w jelitach, przyjmując Multilac 60+, który zawiera aż 10 miliardów bakterii w jednej kapsułce. W jej skład wchodzą szczepy Lactobacillus acidophilus NCFM i Bifidobacterium lactis HN019. Ich wzrost wspierają fruktooligosacharydy.
Multilac Junior ma dość nietypową postać, ponieważ do sprzedaży trafił jako czekoladki. Zwiększa to przeżywalność bakterii, które docierają do jelit w postaci aktywnej. Ponadto zachęca dzieci do przyjęcia suplementu diety. Warto podkreślić, że Multilac Junior nie zawiera cukru i oleju palmowego. Jest odpowiedni dla osób powyżej 3. roku życia.
Kapsułki Multilac opierają się na 9 szczepach bakterii o właściwościach prozdrowotnych. Ich przyjmowanie może przyczynić się do przywrócenia prawidłowych stosunków mikrobiologicznych w jelitach. Prebiotyk stanowi dla nich pożywkę, dlatego mikroorganizmy probiotyczne szybciej się namnażają.
Wspomniany suplement diety został opracowany dla dzieci poniżej 3. roku życia, które nie mają dobrze wykształconego odruchu połykania. Multilac Baby opiera się na szczepie Lactobacillus rhamnosus GG (ATCC 53103) i fruktooligosacharydach.
Synbiotyki Multilac może stosować każdy, kto podejrzewa u siebie zakłócenie równowagi mikrobiologicznej. Produkt należy dobrać do swojego wieku. Dla najmłodszych opracowano krople, a dla dorosłych aż dwa preparaty, z czego jeden jest przeznaczony dla osób 60+.
Suplementację Multilac zaleca się m.in. przy:
Zaleca się, aby przyjmować 1 kapsułkę na dobę, popijając ją wodą. Ta nie powinna być ani zbyt gorąca, ani za zimna. Wspomniany suplement diety nie wymaga przechowywania w lodówce.
Rekomendowane dzienne spożycie to 1 czekoladka zawinięta w osobną folię barierową.
Należy połknąć 1 kapsułkę dziennie, popijając ją wodą o temperaturze pokojowej.
Zalecane dzienne spożycie wynosi 6 kropli.
Lekarze przepisują antybiotyki przy infekcjach bakteryjnych. Niestety, wspomniane leki nie działają wybiórczo. Eliminują zarówno patogeny, jak i szczepy o właściwościach prozdrowotnych. Prowadzą zatem do naruszenia równowagi mikrobiologicznej w organizmie. Aby temu zapobiec, w trakcie antybiotykoterapii i na tydzień po jej zakończeniu należy przyjmować probiotyk. W tej roli sprawdzi się również synbiotyk Multilac. Najlepiej spożywać go 2-3 godziny po zażyciu antybiotyku.
Rekomenduje się, aby synbiotyk Multilac stosować przez całą antybiotykoterapię i przynajmniej przez tydzień po jej zakończeniu. Niektóre osoby mogą przyjmować go nieco dłużej, zwłaszcza gdy dostrzegają u siebie poważne skutki zakłócenia równowagi mikrobiologicznej, np. nawracające problemy trawienne.