Czy każdy stracony włos to sygnał, że w organizmie dzieje się coś niedobrego? Niekoniecznie. Często to Wy sami dręczycie swoje włosy. Czas zmienić przyzwyczajenia. Specjalnie dla medicare.pl radzi Dagmara Wajs, lek. med.
pozostałe
Kategorie
pozostałe
Czy każdy stracony włos to sygnał, że w organizmie dzieje się coś niedobrego? Niekoniecznie. Często to Wy sami dręczycie swoje włosy. Czas zmienić przyzwyczajenia. Specjalnie dla medicare.pl radzi Dagmara Wajs, lek. med.
Nagłe siwienie może oznaczać groźne niedobory witamin. Także sytuacje stresowe powodują, że włosy zmieniają kolor. Kiedy jest to niebezpieczne, kiedy nie można lekceważyć siwienia włosów, bo jest objawem choroby? Specjalnie dla medicare.pl radzi lek. med. Dagmara Wajs.
Często zdarza się, że mimo zdrowego stylu życia, włosy i paznokcie są w słabej kondycji, a wygląd skóry nie jest najlepszy. Na szczęście, w większości przypadków, poprawę przynosi odpowiednia modyfikacja jadłospisu i ewentualne wprowadzenie suplementacji.
Nadmierne wysuszenie skóry, łamliwość paznokci i zmatowienie włosów to tylko niektóre problemy, z jakimi borykamy się po lecie. Jakie zabiegi regeneracyjne będą przydatne po powrocie z wakacji, po które preparaty warto sięgnąć –podpowiada ekspert medicare.pl
Piękne i zdrowe włosy nadają blask każdemu, ale żeby utrzymać je w dobrej kondycji musimy się o to postarać. Nasze włosy są bardzo wrażliwe na czynniki zewnętrzne, ale też na braki składników odżywczych. Jak wzmocnić włosy i jakie zabiegi należy w tym celu stosować, jakich zasad przestrzegać? Oto kilka cennych informacji.
Nizoral to marka, która specjalizuje się w produkcji leków i szamponów przeciwłupieżowych. Można je stosować również przy łojotokowym zapaleniu skóry. Ketokonazol zawarty w produktach Nizoral ogranicza namnażanie drożdżaków i grzybów, które odpowiadają za złuszczanie skóry. Marka należy do McNeil AB, a dystrybutorem na Polskę jest STADA.
Nizoral krem 2%
Niekiedy szampon przeciwłupieżowy to za mało, aby uzyskać poprawę w obrębie skóry głowy. W takiej sytuacji lekarz może przepisać krem Nizoral o 2-procentowym stężeniu ketokonazolu. Ma on lżejszą konsystencję niż maść, dlatego łatwiej nałożyć lek, a następnie usunąć go ze skalpu.
Krem Nizoral stosuje się u osób, które zmagają się z grzybicą skóry lub łojotokowym zapaleniem skóry. Jego składnikiem czynnym jest ketokonazol. Wspomniana substancja aktywna słynie z tego, że skutecznie zwalcza dermatofity z rodzaju Trichophyton, Epidermophyton i Microsporum. Nizoral wykazuje też wysoką skuteczność w eliminacji drożdżaków z rodzaju Candida i Malassezia.
Lekarz może przepisać krem Nizoral osobom, u których stwierdzono drożdżycę tułowia, rąk, stóp i pachwin. Ketokonazol leczy także łupież pstry i łojotokowe zapalenie skóry.
Jak stosować krem Nizoral? Czas trwania kuracji zależy od rodzaju i stopnia zaawansowania problemu. Rekomenduje się, aby używać go przez:
Nizoral przeciwłupieżowy szampon leczniczy
Szampon Nizoral to lek dostępny bez recepty, który służy do użytku zewnętrznego. Stosuje się go u osób, które borykają się z grzybicą skóry głowy. Szampon przeciwłupieżowy Nizoral zawiera ketokonazol, który efektywnie zwalcza różne rodzaje grzybów i drożdżaków. Ograniczając ich namnażanie, niweluje świąd, pieczenie i zaczerwienienie skóry głowy. Infekcja grzybicza często również powoduje suchość skalpu.
Szampon Nizoral można stosować także przy łojotokowym zapaleniu skóry głowy. Po ustąpieniu dokuczliwych objawów zaleca się kurację podtrzymującą. Raz na 1-2 tygodnie należy używać szamponu, aby problem nie powrócił.
Szampon Nizoral jest odpowiedni dla dzieci powyżej 12. roku życia. Sprawdzi się także tuż po koloryzacji, ponieważ nie wypłukuje pigmentu.
Nizoral Care płyn na skórę głowy
Płyn Nizoral Care pomaga złagodzić dokuczliwy świąd skóry głowy, który często towarzyszy łupieżowi i łojotokowemu zapaleniu skóry. Niweluje też nieprzyjemne uczucie ściągnięcia skalpu. Starannie dobrane składniki sprawiają, że płyn Nizoral Care nawilża i koi skórę głowy. Należy używać go 2 razy dziennie. Na szczęście ma lekką formułę i nie pozostawia tłustej powłoczki, przez co nie obciąża kosmyków. Nizoral Care pomaga przywrócić prawidłowe stosunki mikrobiologiczne w obrębie skóry głowy.
Nizoral krem
Krem Nizoral to lek bez recepty, który zawiera ketokonazol. Zwalcza objawy grzybicy skóry, gdyż ogranicza wzrost drożdżaków i grzybów. Preparat jest stosowany do miejscowego leczenia grzybicy skóry tułowia, pachwin, rąk i stóp. Produkt, choć jest dostępny bez recepty, należy stosować zgodnie ze wskazówkami zawartymi na ulotce dołączonej do opakowania. Nie wolno go na własną rękę wdrażać u dzieci, trzeba uprzednio zasięgnąć opinii dermatologa. Jeśli po kilku tygodniach kuracji nie widać wyraźnej poprawy, należy zgłosić się do lekarza w celu postawienia diagnozy i dobrania odpowiednich leków.