Kategorie
popularne
Inhalacje z wykorzystaniem soli fizjologicznej to nie jedyny sposób wykorzystania ampułki z roztworem chlorku sodu. Do czego jeszcze może służyć sól fizjologiczna? W jakiej formie dostępna jest sól i jak z niej korzystać przy przeziębieniu?
Radioterapia jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia onkologicznego, ale jej efekty uboczne, zwłaszcza w odniesieniu do skóry, mogą stanowić wyzwanie dla pacjentów. Terapia onkologiczna często wiąże się z ryzykiem uszkodzenia komórek skóry, co może prowadzić do pojawienia się objawów takich jak zaczerwienienie, suchość skóry, świąd, a w cięższych przypadkach nawet martwica. Dlatego odpowiednia pielęgnacja skóry w trakcie i po radioterapii jest niezwykle ważna, aby zminimalizować skutki uboczne i wspierać proces regeneracji.
Wyrostek robaczkowy ma charakterystyczny kształt i nie w pełni poznane funkcje. Gdy dochodzi do utraty drożności jego światła, w obrębie tego narządu rozwija się stan zapalny. Jakie są objawy zapalenia wyrostka? Jak wygląda leczenie tej choroby? Poznaj najczęstsze przyczyny rozwoju stanu zapalnego wyrostka robaczkowego oraz możliwe powikłania nieleczonego, powikłanego zapalenia wyrostka!
Witamina D, zwana potocznie witaminą słońca, jest niezbędna, aby organizm sprawnie funkcjonował. W czasie jesienno-zimowym odpowiednio dobrane preparaty z witaminą D są szczególnie potrzebne. Jaka witamina D dla dorosłych będzie najlepsza? Od kiedy podawać dziecku witaminę D3 i w jakiej formie? Radzi ekspert medicare.pl.
Paracetamol jest jednym z najczęściej stosowanych leków przeciwbólowych. Powszechnie uważany za bezpieczny i skuteczny. Jak działa paracetamol? Które leki go zawierają? Jak długo można stosować preparaty z paracetamolem na własną rękę?