Tętnica promieniowa i tętnica szyjna to najczęściej wybierane naczynia, na których badamy tętno. Czym właściwie jest tętno i co na nie wpływa? Jakie są normy dla dzieci, a jakie dla dorosłych?
pozostałe
Kategorie
Tętnica promieniowa i tętnica szyjna to najczęściej wybierane naczynia, na których badamy tętno. Czym właściwie jest tętno i co na nie wpływa? Jakie są normy dla dzieci, a jakie dla dorosłych?
Olej z konopi siewnej jest coraz częściej wykorzystywany jako składnik kosmetyków. Które drogocenne właściwości wpływają na jego szerokie zastosowanie? W jakich schorzeniach skórnych można wykorzystać olej konopny – radzi ekspert medicare.pl.
Pulsoksymetr to urządzenie, które pozwala w łatwy sposób sprawdzić stopień wysycenia hemoglobiny tlenem i odpowiednio wcześnie wykryć niewydolność oddechową. Kiedy warto korzystać z pulsoksymetru? Jak interpretować uzyskane wyniki badania?
W pierwszych dniach po porodzie gruczoły sutkowe ssaków produkują siarę. Mleko to inaczej nazywane młodziwo jest gęste i żółte, stąd jego potoczna nazwa - siara. Jest to skarbnica cennych składników, które stanowią wsparcie dla układu odpornościowego. Zawiera ona również witaminy, minerały, hormony, kwasy nukleinowe a nawet odpowiednie enzymy. Siara bydlęca znalazła swoje zastosowanie jako produkt wspierający funkcjonowanie układu immunologicznego. Dla kogo jest on dedykowana i czy rzeczywiście warto ją stosować?
Reumatoidalne zapalenie stawów inaczej nazywane gośćcem to schorzenie o charakterze zapalnym, które dotyka głównie stawów, ale także innych narządów. Związane jest z dysfunkcją układu immunologicznego, ale nie jest znana dokładna przyczyna choroby. Jak rozpoznać RZS, kogo najczęściej dotyka i jak wygląda leczenie?
Nadciśnienie tętnicze to choroba powszechna, dotycząca ponad 11 mln Polaków. Jest głównym czynnikiem ryzyka chorób układu sercowo-naczyniowego, na który mamy wpływ. Czym jest nadciśnienie tętnicze i jak mu zapobiegać? W jaki sposób rozpoznać nadciśnienie?