pozostałe
Kategorie
popularne
pozostałe
Produkty dla sportowców |
Leki i Schorzenia › Probiotyki |
Leki i Schorzenia › Biegunka › probiotyki |
Produkty konopne CBD |
Mama i dziecko › Dolegliwości dziecięce › probiotyki |
Probiotyki są coraz częściej stosowane na przestrzeni ostatnich lat. W aptece mamy dostęp do szerokiej gamy tych produktów. Nic więc dziwnego, że wybór odpowiedniego preparatu może przysparzać wielu trudności. Które probiotyki są rzeczywiście skuteczne? Czym się kierować wybierając probiotyk dla dzieci? Wyjaśnia ekspert medicare.pl.
Problemy gastryczne dotyczą coraz większej liczby osób i znacznie utrudniają codzienne funkcjonowanie. Czy chorym mogą pomóc probiotyki? Jeśli tak, to które? Jak inaczej można łagodzić objawy zespołu jelita drażliwego oraz chorób zapalnych? Podpowiada ekspert medicare.pl.
Szorstka i łuszcząca się skóra niemowlaka może stać się nie lada wyzwaniem i dla dziecka, i dla jego rodziców. Jak pomóc maluszkowi środkami dostępnymi w aptece, a kiedy szukać wsparcia u lekarza? Oto porady eksperta Medicare.pl.
Propolis, inaczej kit pszczeli, już w czasach starożytnych wykorzystywany był do leczenia ran i wspomagania gojenia się skóry. Obecnie jest on chętnie stosowany głównie ze względu na naturalne pochodzenie i wysoką wartość odżywczą. Kiedy warto sięgnąć po propolis i co dokładnie znajduje się w jego składzie? Odkryj lecznicze właściwości propolisu!
Preparat zawierający probiotyki warto podawać dziecku nie tylko podczas antybiotykoterapii. W jakich sytuacjach zastosowanie probiotyku może korzystnie wpływać na zdrowie malucha? Czy kierować się podczas wyboru dobrego preparatu probiotycznego?
Wielu lekarzy zaleca swoim pacjentom, aby brali Enterol przy antybiotyku. Wspomniany lek o działaniu antybakteryjnym eliminuje nie tylko groźne patogeny, które odpowiadają za infekcję, ale też “dobre” szczepy. Prowadzi to do dysbiozy, co z kolei zwiększa ryzyko wystąpienia biegunki.
Niektóre osoby przyjmują Enterol na biegunkę. Zawarty w nim szczep Saccharomyces boulardii CNCM I-745 zwalcza mikroorganizmy odpowiedzialne za zakażenie układu pokarmowego i neutralizuje ich toksyny.
Enterol to probiotyk, który posiada status leku bez recepty. Można go podawać dzieciom od 1. dnia życia. U dorosłych także przynosi dobre rezultaty. Enterol opracowała firma BIOCODEX.
Lek Enterol cieszy się dużą popularnością, gdyż stosuje się go przy biegunce i antybiotykoterapii. Zaleca się go również pacjentom żywionym dojelitowo. Probiotyk Enterol występuje w postaci saszetek i kapsułek. Pierwsze można podawać noworodkom już od 1. dnia życia oraz starszym dzieciom i dorosłym. Kapsułki są odpowiednie dla osób, które posiadają dobrze rozwinięty odruch połykania i nie grozi im zadławienie.
Enterol saszetki - sposób stosowania
Zaleca się, aby 1 saszetkę Enterol rozpuścić w niewielkiej ilości wody lub napoju o temperaturze pokojowej. Probiotyku nie wolno wsypywać do alkoholu, bardzo gorącej wody (50 stopni Celsjusza wzwyż) oraz mrożonego napoju. W przypadku małych dzieci rekomenduje się połączenie saszetki Enterol z pokarmem. Lek za każdym razem należy dokładnie wymieszać z cieczą i wypić od razu po przygotowaniu roztworu.
Dawkowanie leku Enterol zależy od rodzaju zgłaszanych dolegliwości:
Saszetki Enterol można przyjmować przed, po lub wraz z antybiotykiem.
Ważne! Enterol Forte w saszetkach nie jest odpowiedni dla dzieci i młodzieży. Został opracowany dla osób dorosłych.
Sposób dawkowania różni się od saszetek 250 mg.
Kapsułki Enterol wystarczy popić wodą lub innym napojem w temperaturze pokojowej, wyłączając alkohol. Nie są właściwe dla małych dzieci (poniżej 6 lat), które nie wykształciły jeszcze odruchu połykania i mogą ulec zadławieniu. Rekomenduje się ich przyjmowanie zgodnie z poniższą rozpiską.
Kapsułki Enterol są bardzo wygodne w użyciu, bo przyjmuje się je przed, po lub wraz z antybiotykiem.
Lek Enterol można podzielić, uwzględniając jego postać. Wyróżnia się wówczas:
Ponadto w sprzedaży znajdują się probiotyki, które różnią się zawartością drożdżaków:
Nie, Enterol to lek OTC, czyli bez recepty, można go nabyć bez okazywania dokumentu wystawionego przez lekarza.