Spis treści
Opis Dawkowanie Przeciwwskazania / Informacje o bezpieczeństwie Skład Przechowywanie Adres producenta Podmiot odpowiedzialny
Opis Termometr
Microlife MT 16C2 jest urządzeniem medycznym służącym do pomiaru temperatury ciała. Posiada wyświetlacz LCD, na którym pokazywana jest temperatura z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku. Urządzenie jest wodoszczelne. O gotowości do pracy oraz o zakończeniu pomiaru informuje sygnał dźwiękowy. Termometr zapamiętuje wynik ostatniego pomiaru. Po zakończonym pomiarze, jeżeli nie zostanie wyłączony, po 10 minutach następuje automatyczne wyłączenie w celu przedłużenia żywotności baterii. Termometr posiada wymienną baterię. O konieczności jej wymiany informuje graficzna ikona.
Jeden z dokładniejszych termometrów elektronicznych na rynku. Zalety:
- czterocyfrowy wyświetlacz, - szybki pomiar - 60 sec. - wodoodporny - można myć, dezynfekować, - sygnał dźwiękowy, - pamięć ostatniego pomiaru, - automatyczny wyłącznik, - długo działające baterie, możliwość ich wymiany - zakres pomiaru: od 32,00 °C do 42,99 °C
Dawkowanie Sposób użycia:
Metoda oralna 1.Naciśnij przycisk ON/OFF znajdujący się koło okna ekranu. Przytrzymaj przycisk, aby przywołać poprzedni pomiar temperatury. Po zwolnieniu przycisku termometr wyda sygnał dźwiękowy i na wyświetlaczu pojawi się: «88,88 °C». Jest to funkcja kontrolna, wskazująca czy urządzenie pracuje prawidłowo.
2. Symbol °C miga w sposób ciągły, gdy urządzenie jest gotowe
do pomiaru temperatury. Należy pamiętać, że znak «▼» wskazuje niski poziom baterii. Zobacz instrukcje wymiany baterii przed pomiarem temperatury. Nie należy oczekiwać dokładnego odczytu temperatury, jeśli pojawi się wskaźnik niskiego poziomu baterii. «ERR» komunikat w oknie oznacza, że urządzenie nie działa prawidłowo.
• Kąpiel, jedzenie, picie gorących i zimnych napojów, alkoholu,
palenie papierosów, ćwiczenia fizyczne powodują zawyżone wyniki. Usta powinny być zamknięte do 5 minut przed dokonaniem pomiaru.
• Umieść końcówkę czujnika pod językiem wskazanie przez «✓»
• Przybliżony czas pomiaru do 1 minuty. Otwarcie jamy ustnej
lub niewłaściwe umieszczenie termometru może spowodować błędny wynik temperatury.
3. Po odczycie temperatury, symbol °C przestanie migać i termometr wyda dźwięk gwizdka wielokrotnie. UWAGA: Ważne jest, aby usłyszeć sygnał dźwiękowy, w celu upewnienia się, że temperatura została zmierzona. Kiedy symbol °C
przestaje migać na wyświetlaczu oznacza to, że temperatura została zmierzona.
4. Odczytaj i zanotuj temperaturę i czas pomiaru w celach informacyjnych. Pomiar może być automatycznie zapisywany w pamięci.
5. Naciśnij przycisk ON/OFF, aby wyłączyć urządzenie.Jeśli nie
wyłączysz urządzenia to urządzenie wyłączy się automatycznie po około 10 minutach.
Metoda Rektalna (rectal) Połóż się na boku z lekko ugiętymi kolanami. Z jednej strony delikatnie przesuń końcówki termometr 2 do 3 cm do odbytnicy.
Po wykorzystaniu doodbytniczo, termometr powinien nie być stosowane doustnie ze względów sanitarnych.
Metoda pochwy Należy postępować zgodnie z instrukcjami dla pracowników służby zdrowia. Odczytywanie temperatury z pochwy jest poza zakresem niniejszej instrukcji.
Przeciwwskazania / Informacje o bezpieczeństwie Nie używać urządzenia w pobliżu występowania silnego pola elektromagnetycznego powodowanego przez telefony komórkowe lub instalacje radiowe.
Skład Opakowanie zawiera termometr oraz baterie.
Przechowywanie Przechowywać w temperaturze pokojowej, poza zasięgiem dzieci.
Adres producenta Microlife Corporation,
9F, 431, RuiGuang Road,
11492 Taipei,
Tajwan.
info@microlife.com.tw
Upoważniony przedstawiciel Microlife UAB,
P.Lukšio g. 32, 08222, Vilnius,
Litwa.
info@microlife.lt
Podmiot odpowiedzialny CHDE Polska SA
Biesiadna 7,
35-304 Rzeszów.
biuro.rzeszow@chde.pl
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.
Termometr owulacyjny a zwykły – czym się różnią?
Termometr owulacyjny przede wszystkim powinien być dokładny – temperatura pokazywana jest z dokładnością do dwóch – a nie jak w przypadku zwykłych termometrów – jednego miejsca po przecinku. Dzięki temu możliwe jest zauważenie skoku temperatur i wyznaczenie dni płodnych i niepłodnych. Osoby stosujące naturalne metody kontroli płodności powinny zaopatrzyć się właśnie w termometr owulacyjny, ponieważ zwykły nie jest w tym przypadku zbyt wiarygodny.
Termometr owulacyjny – jak używać?
Aby termometr owulacyjny spełniał swoje zadanie, należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Temperatura powinna być mierzona o mniej więcej stałej porze, przed wstaniem z łóżka lub inną aktywnością. Istotne jest miejsce pomiaru. Najlepiej kiedy jest to pochwa, odbyt lub jama ustna (pod językiem). Pomiar pod pachą nie oddaje dobrze rzeczywistej temperatury ciała, dlatego nie jest zalecany. Jeśli wybierzemy już jedno miejsce, nie powinniśmy już go zmieniać. Dzięki temu wynik będzie bardziej wiarygodny.
Termometr owulacyjny – jak wybrać?
Dobry termometr owulacyjny musi mieć możliwość odczytywania temperatury z dwoma miejscami po przecinku. Warto wybrać termometr dobrej firmy, która specjalizuje się w produkcji i unowocześnianiu tych urządzeń. Przykładem takiego termometru jest termometr owulacyjny Microlife. Posiada on 4-cyfrowy wyświetlacz i szybko mierzy temperaturę. To co istotne, przy termometrach owulacyjnych, jest wykonany z dobrej jakości materiałów, a do tego jest wodoodporny. Dzięki temu można go po każdym użyciu myć i dezynfekować. Wydaje sygnał dźwiękowy po zakończeniu pomiaru. Dodatkowo pamięta też ostatni wynik, co przydaje się, gdyby któraś z nas zapomniała go sobie zapisać. Termometr owulacyjny Microlife to dobre, trwałe i przede wszystkim wiarygodne urządzenie do pomiaru temperatury ciała.
Termometr owulacyjny – kiedy mierzyć temperaturę?
Temperatura powinna być mierzona o podobnej porze, po przynajmniej godzinnym odpoczynku. Należy zawsze mierzyć ją w tym samym miejscu ciała. Najczęściej kobiety wybierają czas po przebudzeniu, przed wstaniem z łóżka.