Spis treści
Opis Działanie Dawkowanie Skład Ostrzeżenia
Opis Lek przywraca naturalną florę bakteryjną przewodu pokarmowego w sytuacjach, w których doszło do jej zniszczenia lub zakłócenia rozwoju przez inne bakterie.
Wskazania Wskazaniem do przyjmowania probiotyku
Lacidofil jest ostra biegunka
bakteryjna lub antybiotykoterapia silnym środkiem bakteriobójczym. Szczególnie zaleca się stosowanie tego produktu medycznego:
• w przypadku nawracającego rzekomobłoniastego zapalenia okrężnicy,
• w zapobieganiu biegunce podróżnych,
• przy leczeniu wspomagającym po leczeniu antybiotykami.
Istnieją też pewne przeciwwskazania dla przyjmowania leku
Lacidofil . Podstawowym jest nadwrażliwość lub uczulenie na którykolwiek ze składników
probiotyku , w tym też na białko krowiego mleka czy soję. Należy również skonsultować się z lekarzem w przypadku nietolerancji na niektóre rodzaje cukrów.
Należy pamiętać, aby przed zastosowaniem preparatu zapoznać się z informacjami zawartymi w ulotce albo poradzić się lekarza lub farmaceuty.
Działanie Lek przywraca naturalną florę bakteryjną przewodu pokarmowego w sytuacjach, w których doszło do jej zniszczenia lub zakłócenia rozwoju przez inne bakterie, np. w czasie biegunki bakteryjnej lub gdy doszło do wyjałowienia przewodu pokarmowego na skutek leczenia silnymi antybiotykami albo innymi lekami przeciwbakteryjnymi. Przywrócenie naturalnej flory bakteryjnej chroni przed wtórnym niedoborem witamin, a także przed grzybicami i drożdżycami dzięki uniemożliwieniu nadmiernego rozwoju grzybów, w tym uciążliwych grzybów drożdżopodobnych (drożdżaków).
Probiotyk Lacidofil hamuje również działanie bakterii gnilnych i zwiększa tolerancję na laktozę. Poprawia pracę jelit, ułatwia wypróżnianie. Lek zawiera szczepy bakterii opornych na najczęściej stosowane antybiotyk.
Dawkowanie Profilaktycznie: Dorośli i dzieci jedna kapsułka dziennie w czasie posiłku lub do 30 minut po posiłku.
Leczniczo: Dorośli i dzieci powyżej 2 roku życia: od 1 do 2 kapsułek trzy razy dziennie.
Niemowlęta: od 1 do 2 kapsułek dziennie (zmieszać zawartość kapsułki w osłodzonej wodzie lub podać z pokarmem).
Skład Jedna kapsułka zawiera 2x10⁹ CFU bakterii kwasu mlekowego: Lacticaseibacillus rhamnosus R0011, Lactobacillus helveticus R0052, Substancje pomocnicze: kwas askorbowy, magnezu stearynian, maltodekstryna, żelatyna
Ostrzeżenia Lek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Kiedy najlepiej brać Lacidofil?
Kapsułki Lacidofil powinny być stosowane podczas posiłku lub do 30 minut po jego zakończeniu. Osoba dorosła może przyjąć nawet 6 dawek leku w ciągu doby. Wskazaniem do stosowania Lacidofilu są zaburzenia fizjologicznej flory bakteryjnej, co mogło nastąpić na skutek antybiotykoterapii lub zakażenia patogenami, wywołującymi biegunkę.
Czy Lacidofil nadaje się przy antybiotyku? Jeśli tak to jak go stosować?
Lacidofil zawiera szczepy bakteryjne z rodziny Lactobacillus, które są oporne na działanie większości powszechnie stosowanych antybiotyków. Jak najbardziej nadaje się do zażywania zarówno podczas antybiotykoterapii, jak i po jej zakończeniu w celu przywrócenia równowagi w obrębie fizjologicznej flory bakteryjnej jelit. Dla większej pewności można go zażywać 2 godziny przed lub po dawce antybiotyku.
Czy są jakieś przeciwwskazania do zażywania Lacidofilu?
Lacidofil jest lekiem, co oznacza, że na każdym etapie produkcji jest ściśle kontrolowany i możemy być pewni co do jego zawartości oraz działania. Jedynym przeciwwskazaniem do sięgania po kapsułki Lacidofil jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku, m.in. żelatynę lub maltodekstrynę. Dlatego przed zastosowaniem preparatu warto dokładnie przeanalizować skład leku, jeśli mamy do czynienia z alergią pokarmową. Nie warto również stosować Lacidofilu, kiedy był on niewłaściwie przechowywany przez dłuższy czas – poza lodówką.
Dla dzieci lepszy jest Lacidofil czy Trilac?
Jeden i drugi produkt może być stosowany u dzieci poniżej 1. roku życia i ma podobne wskazania do zastosowania – przywrócenie równowagi flory bakteryjnej w obrębie przewodu pokarmowego. Lacidofil jest jednak zarejestrowany jako lek, co oznacza, że możemy być pewni co do jego zawartości i skuteczności działania. Preparaty różnią się również jeśli chodzi o zawartość i ilość szczepów bakteryjnych, co przemawia na korzyść Trilacu. Dlatego ciężko jednoznacznie określić który z preparatów jest lepszy dla dzieci, szczególnie jeśli w grę wchodzi jeszcze cena produktu. Jeśli zależy nam na pewnym preparacie, to lepiej wybrać Lacidofil, jednak Trilac to również dobry produkt, który od lat jest jednym z najbardziej popularnych probiotyków na rynku.