Spis treści
Opis Działanie Dawkowanie Skład
Opis Lek ziołowo-mineralny, stosowany wspomagająco po odwracalnych uszkodzeniach wątroby i stanach rekonwalescencji.
Działanie Substancje czynne zawarte w preparacie pobudzają czynność wydzielniczą wątroby, pobudza wydzielanie żółci (działa choleretycznie), co daje ochronny wpływ na wątrobę, zmniejszając objawy infekcji bakteryjnych, wirusowych i wpływu substancji szkodliwych takich jak: antybiotyki, leki przeciwgruźlicze, środki chemiczne i alkohol. Mechanizm działania Liv 52 na wątrobę tłumaczy się: przyspieszeniem wydzielania z żółcią szkodliwych substancji metabolitów, zmniejszeniem utleniania lipidów i tworzenia się wolnych rodników.
Dawkowanie Tabletki należy połykać na pół godziny przed posiłkiem.
Wspomagająco w stanach po zatruciach lekami: 1 do 2 tabletek – 2 razy dziennie;
Wspomagająco po odwracalnych uszkodzeniach wątroby u osób dorosłych: 2 do 3 tabletek – 3-4 razy dziennie;
W alkoholowych uszkodzeniach wątroby: 2 do 3 tabletek – 3 razy dziennie.
W okresie rekonwalescencji:
2 tabletki – 2 razy dziennie;
Młodzież i dzieci w wieku 12-16 lat:
1 do 2 tabletek – 3-4 razy dziennie.
Skład 1 tabletka zawiera:
Capparis spinosae cortex, 65mg, Cichorii intybus semen 65mg, Solani nigri herba 32mg, Terminaliae arjunae cortex 32mg, Cassiae occidentalis semen 16mg, Achilleae millefolii semen 16mg, Tamarix gallicae herba 16mg, Mandur Bhasma 32mg.
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Moja żona jest po bardzo ciężkim leczeniu. Lekarz kazał jej kupić coś co mocno regenerowałoby wątrobę, czy Liv 52 firmy himalaya tak działa?
Ziołowe składniki preparatu Liv 52 bardzo mocno regenerują pojedyncze komórki wątroby – hepatocyty. Do tego pobudzają wątrobę do pracy dzięki czemu zachodzące procesy detoksykacyjne są znacznie efektywniejsze. Szkodliwe metabolity są szybciej usuwane z organizmu, a dodatkowo dzięki Liv 52 w tabletkach zmniejsza się ilość wolnych rodników, które mogą uszkadzać komórki wątrobowe.
Dużo piję alkoholu ze względu na specyfikę pracy, czy powinienem brać profilaktycznie coś na wątrobę, np. LIV52?
Alkohol bardzo niekorzystnie wpływa na wątrobę, a może nawet prowadzić do jej długotrwałego uszkodzenia. Liv 52 poprawia metabolizm tej szkodliwej substancji, przez zwiększenie wydalania aldehydu octowego, trującego metabolitu przemiany etanolu w wątrobie, a tym samym ochrania wątrobę przed szkodliwym wpływem alkoholu na hepatocyty. Profilaktycznie należy codziennie stosować Liv 52 po 1 tabletce przed posiłkiem.
Moja mama jest schorowana i nie ma też apetytu, mówi, że to od tych leków które musi zażywać. Czy jak podam jej lif 52 to wspomoże jej wątrobę i poprawi apetyt?
Jak powszechnie wiadomo większość leków jest metabolizowana w wątrobie, która jest bezpośrednio narażona na metabolity tych nieobojętnych związków chemicznych. Może się to wiązać z zaburzeniem wydzielania niektórych enzymów i ze spadkiem apetytu. Dzięki ziołowej kompozycji preparatu Liv 52, funkcje wydzielnicze wątroby ulegają poprawie, a dzięki temu wzrasta apetyt u pacjentów. Proces ten wymaga jednak czasu dlatego najlepiej zakupić duże opakowanie Liv 52 100 tabletek i podawać pacjentowi 2 razy dziennie 1 tabletkę kilkanaście minut przed posiłkiem.