Spis treści
Opis Działanie Dawkowanie Przeciwwskazania / Informacje o bezpieczeństwie Skład Działania niepożądane Ostrzeżenia Adres producenta Podmiot odpowiedzialny
Opis Doraźne leczenie bólów głowy i napadów migreny z aurą lub bez aury.
Działanie Kwas acetylosalicylowy i paracetamol zmniejszają ból i gorączkę, a kwas salicylowy dodatkowo działa przeciwzapalnie.
Kofeina - jest łagodnym środkiem pobudzającym i zwiększa działanie kwasu acetylosalicylowego i paracetamolu.
Dawkowanie Dorośli (powyżej 18 lat):Leczenie bólu głowy W przypadku pojawienia się bólu głowy należy wziąć 1 tabletkę i popić ją pełną szklanką wody. W
razie konieczności kolejną tabletkę można przyjąć po upływie 4-6 godzin
od zażycia pierwszej. W przypadku bardziej intensywnego bólu głowy
można wziąć jednorazowo 2 tabletki, w razie konieczności można
przyjąć kolejne 2 tabletki po upływie 4 –6 godzin od zażycia dwóch
pierwszych tabletek. Nie należy stosować leku Excedrin Migra Stop przez dłużej niż 4 dni w bólu głowy bez konsultacji z lekarzem.Leczenie migreny W przypadku wystąpienia objawów migreny lub aury migrenowej należy przyjąć dwie tabletki leku popijając je szklanką wody. W razie konieczności można przyjąć kolejne dwie tabletki zachowując 4-6 godzinny odstęp między dawkami. Nie należy stosować leku Excedrin Migra Stop dłużej niż przez 3 dni w migrenie bez konsultacji z lekarzem.
Przeciwwskazania / Informacje o bezpieczeństwie Nie należy stosować leku Excedrin Migra Stop:
jeżeli występuje uczulenie(nadwrażliwość)na kwas acetylosalicylowy, paracetamol, kofeinę lub którykolwiek ze składników tabletek powlekanych
Inne informacje. Objawy reakcji alergicznej mogą obejmować: astmę, sapanie lub skrócenie oddechu; wysypkę lub pokrzywkę; opuchliznę twarzy lub języka; katar. W razie jakichkolwiek wątpliwości, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.
jeśli stwierdzono kiedykolwiek reakcje alergiczne na inne leki
przeciwbólowe, przeciwzapalne lub przeciwgorączkowe, takie jak diklofenak lub ibuprofen.
u pacjentów z owrzodzeniem żołądka, jelit, lub jeżeli w przeszłości występowało owrzodzenie układu pokarmowego.
jeżeli występuje krew w stolcu lub czarne stolce(objawy krwawienia lub perforacji żołądkowo-jelitowych).
w przypadku hemofili i lub występowania innych chorób krwi
w ciężkich schorzeniach serca, wątroby lub nerek
podczas przyjmowania ponad 15 mg metotreksatu tygodniowo
w trzecim trymestrze ciąży.
Skład Jedna tabletka powlekana zawiera: 250 mg kwasu acetylosalicylowego, 250 mg paracetamolu, 65 mg kofeiny
Działania niepożądane Reakcje alergiczne takie jak opuchnięcie twarzy, ust,jamy ustnej,języka,
lub gardła.Objawy te mogą utrudniać połykanie, powodować sapanie,
trudności w oddychaniu, uczucie ucisku w klatce piersiowej (objaw
astmy). Może także pojawić się wysypka, swędzenie i omdlenia. Zaczerwienienie skóry, pęcherze na ustach,oczach lub jamie ustnej, łuszczenie się skóry. Krwawienie
z żołądka lub jelit, owrzodzenie żołądka lub jelit. Objawom tym może
towarzyszyć ostry ból brzucha, krwawe lub czarne stolce lub krwawe
wymioty. Objawy te mogą nie być poprzedzone objawami ostrzegawczymi i
mogą wystąpić podczas stosowania wszystkich NLPZ, na każdym etapie
leczenia,i mogą prowadzić do śmierci. Ryzyko to jest szczególnie duże u
osób starszych. Zażółcenie skóry lub oczu (objawy niewydolności wątroby) Zawroty głowy lub uczucie „lekkiej głowy” (objaw niskiego ciśnienia krwi) Nieregularne bicie serca Poniżej znajdują się działania niepożądane, które odnotowano podczas 16 badań klinicznych z udziałem ponad 4800 osób. Należy skontaktować się z lekarzem w przypadku zaobserwowania któregokolwiek z poniższych objawów.Często(występują u 1-10 na 100 pacjentów) Nerwowość, zawroty głowy Nudności, dolegliwości w obrębie jamy brzusznejNiezbyt często (występują u 1-10 na 1000 pacjentów) Bezsenność, drżenie, odrętwienie, ból głowy Szum w uszach Uczucie suchości w jamie ustnej, biegunka, wymioty Zmęczenie, uczucie zaniepokojenia Przyspieszone bicie sercaRzadko (występują u 1-10 na 10000 pacjentów) Ból gardła, trudności z przełykaniem, odrętwienie i mrowienie dookoła ust, nadmierne wydzielanie śliny Zmniejszony apetyt, zaburzenia smaku Niepokój, nastrój euforyczny, uczucie napięcia Zaburzenia uwagi, utrata pamięci, zaburzona koordynacja Uczucie bólu w okolicy czoła i policzków Ból oczu, zaburzenia widzenia Uderzenia gorąca, problemy z naczyniami obwodowymi (np. w rękach lub nogach) Krwawienie z nosa, płytki i spowolniony oddech,katar Wzdęcia, odbijanie się Nadmierne pocenie się, swędzenie, swędząca wysypka, zwiększona wrażliwość skóry Sztywność mięśni, kości lub stawów, ból szyi, ból pleców, skurcze mięśni Osłabienie, uczucie dyskomfortu w klatce piersiowej Poniżej wymieniono działania niepożądane, o których doniesiono po wprowadzeniu leku Excedrin Migra Stop do obrotu. Trudno określić częstość ich występowania. Niepokój, złe lub inne niż zwykle samopoczucie Senność, migrena Zaczerwienienie skóry, wysypka
Ostrzeżenia Lek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Przeciwwskazania, specjalne ostrzeżenia:
Przed użyciem należy zapoznać się z treścią ulotki.
Adres producenta Haleon Poland Sp. z o.o.
ul. Rzymowskiego 53
02-697 Warszawa
Podmiot odpowiedzialny Haleon Poland Sp. z o.o.
ul. Rzymowskiego 53
02-697 Warszawa
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Nie mam migrenowych bóli głowy, a jedynie czasem boli mnie głowa od zmęczenia czy z powodu niskiego ciśnienia. Czy mogę zażyć sobie Excedrin, czy jest to tylko lek na migrenę? Moją 14 – letnią córkę też pobolewa głowa, czy jej też ten lek pomoże?
Excedrin MigraStop dobrze sprawdza się jako lek przeciwbólowy, niwelując m.in. napięciowe bóle głowy oraz jako lek na migrenę, której towarzyszy aura. Excedrin może być stosowany jedynie u osób dorosłych od 18. roku życia, więc nie należy podawać go nastolatkom. Ponadto bóle głowy w tak młodym wieku wymagają konsultacji lekarskiej, więc warto udać się z problemem córki do specjalisty.
Cierpię na migrenowe bóle głowy i na niektórych lekach które stosuję jest informacja, że nie można prowadzić samochodu po ich zażyciu. Jestem przedstawicielem handlowym i jak podczas dalekiej trasy złapie mnie ból głowy muszę mieć pod ręką coś skutecznego, co z drugiej strony nie utrudni mi skupienia podczas jazdy. Czy po Exedrinie mogę bez obaw wsiąść za kierownicę?
Zawarta w lekach przeciwbólowych kodeina, to składnik po którym może być utrudniona sprawność psychoruchowa. Lek Excedrin MigraStop nie zawiera w swoim składzie kodeiny, a jedynie niewielkie dawki kwasy acetylosalicylowego (aspiryna), paracetamolu oraz kofeinę. Dzięki czemu przy stosunkowo małych ilościach substancji czynnych zostaje szybko osiągnięty efekt przeciwbólowy i poprawa ukrwienia mózgowego. Dlatego po jego zastosowaniu nie ma przeciwwskazań do prowadzeni pojazdów mechanicznych.
Niestety zdarza się, że moim migrenowym bólom głowy towarzyszy aura i światłowstręt. Czy MigraStop jest w stanie zniwelować te nieprzyjemne objawy towarzyszące bólowi głowy?
Dzięki unikalnej kompozycji składników Excedrin MigraStop niweluje nie tylko ból głowy, ale także inne objawy towarzyszące migrenie, jak światłowstręt, dźwiękowstręt oraz nudności. Dlatego Excedrin to dobry lek na ból głowy oraz klasyczną migrenę.