Spis treści
Opis Działanie Dawkowanie Skład Działania niepożądane
Opis Leczenie pourazowych i miejscowych stanów zapalanych, choroby zwyrodnieniowej stawów i tkanek okołostawowych. Miejscowe, wspomagające leczenie zmienionych zapalnie stawów w chorobach reumatycznych. Do stosowania miejscowego.
Działanie Ekstrakt z kory nadnerczy o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwwysiękowych. Działanie to wspomaga kwas salicylowy , który dodatkowo wywiera działanie przeciwbólowe i ułatwia penetrację do tkanek biologicznie czynnych składników leku. Mukopolisacharydowy polisiarczan działa przeciwzapalnie i zmniejsza miejscowo krzepliwość krwi, zwiększa przepływ tkankowy i przyspiesza regenerację tkanek.
Dawkowanie 1-3 razy dziennie nakładać na skórę kilka ml (5-15 cm wyciśniętego słupka). Miejsc leczonych żelem nie należy przykrywać opatrunkiem. Żel można również stosować w połączeniu z fizykoterapią - fonoforeza i jonoforeza (w przypadku jonoforezy żel podawany je na katodę.
Skład Polisiarczan mukopolisacharydowy 0,2 g
kwas salicylowy 2,0 g
wyciąg z kory nadnerczy (zawiera 20 mg steroidów nadnerczy) 1,0 g
podłoże do 100,0 g
Działania niepożądane Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie stosować preparatu na skórę piersi u kobiet karmiących. Wyjątkowo ostrożnie stosować u pacjentów z ospą wietrzną, reakcjami poszczepiennymi, grzybiczymi i bakteryjnymi zakażeniami skóry (np. zmiany kiłowe, gruźlic
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Po upadku mam dużego krwiaka na kolanie i oczywiście ból. Czy można na coś takiego zastosować Mobilat żel?
Żel Mobilat ma dwukierunkowe działanie, ponieważ niweluje ból, stan zapalny i obrzęk dzięki zawartości kwasu salicylowego oraz ekstraktu z kory nadnerczy, a dodatkowo mukopolisacharydowy polisiarczan daje efekt miejscowo przeciwzakrzepowy, co znacznie przyspiesza wchłanianie się krwiaka. Dlatego w przypadku tego typu urazów warto od razu sięgać po żel Mobilat.
Mobilat ma bezpieczny skład i można go stosować u dzieci?
Jeśli żel Mobilat jest używany zgodnie z zaleceniami producenta, czyli miejscowo, 3 razy na dobę, nie na otwarte rany, można uznać, że jest to produkt bezpieczny. Nie powinien być jednak stosowany u dzieci i młodzieży poniżej 12. roku życia. Oczywiście wyjątek stanowią sytuacje kiedy lek ten zostaje przepisany przez lekarza, wtedy dopuszcza się jego używanie nawet u młodszych pacjentów.
Który żel jest bardziej skuteczny – Mobilat czy Traumon?
Oba preparaty wykazują działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe, jednak Mobilat sprawdzi się lepiej w stłuczeniach, szczególnie kiedy w ich wyniku pojawiają się siniaki lub krwiaki, ponieważ zawiera składnik o miejscowej aktywności przeciwzakrzepowej – mukopolisacharydowy polisiarczan, co znacznie przyspiesza ich wchłanianie. Natomiast co do ich skuteczności, istotna jest niewątpliwie indywidualna ocena pacjenta.
Czy Mobilat to silny lek i żeby go kupić muszę iść do lekarza po receptę?
Mobilat żel dobrze sprawdza się w przypadku leczenia pourazowych stanów zapalnych, choroby zwyrodnieniowej stawów oraz tkanek okołostawowych, a także w schorzeniach reumatycznych. Jego działanie najlepiej ocenić indywidualnie, chociaż jest skutecznym środkiem przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwwysiękowym. Mobilat można zakupić bez recepty, jest to powszechnie dostępny środek przeciwbólowy o miejscowym działaniu.